VII.SilverCup

VII Silver Cup
Kragujevac – Serbia
05.05.2017.

judges: Gere Tibor (ARKS), Uwe Petermann (ADRK), Pavel Lavrinovich (RUS)

Males

Baby Class 3 – 6 months

VP 1 Disco Premium Selection
VP 2 TK ‘ S Jeronimo
VP 3 Flock Haus Acimovic
VP 4 Figo Haus Acimovic

Puppy Class 6 – 9 months

VP 1 Hugo Vom Blasphemy
VP 2 Cruz Vom Hause Edelstein
VP 3 London Vom Hause Nadja
VP 4 Luke Vom Entferntland

Young Class 9 – 12

V 1 Noby From Royal Breed
V 2 King Danubius Vom House Simba
V 3 Sailor Von Der Alten Festung
V 4 Pluto De Breogan

Young Class 12 – 18

V 1 King Saetta Negri Rott – SilveCup Jugendsieger 2017
V 2 Masinga Cerro De La Gloria
V 3 Shone Vom Komren
V 4 Sumo Von Tonis Berg

Intermedia Class 15 – 24

V 1 Electro From Primo’s Imperium
V 2 TK ‘ S Gladiator
V 3 Hektor Vom Wissmanplatz
V 4 Joker Unserbund

Open Class

V 1 Kenzo Vom Haus Milacic
V 2 Gero King Of The East
V 3 Cooper Haus Of Rotties
V 4 Caruso Von Hause Ziel

Working Class

V 1 Jugurta Vom Hause Soso
V 2 Semm Flash Rouse
SG 3 Xamo Vom Hause Onul

Champion Class

V 1 Janko Of Silver Fild KG – SilveCup Sieger 2017
V 2 Lenox Vom Hause Edelstein
V 3 Han Gohan De La Horde Des Centurions
V 4 Ashiro Furog Line

Veteran Class

V 1 Bently Vom Zica Maradona

Females

Baby Class 3 – 6 months

VP 1 Pandora Vom Haus Nadja – Best Baby
VP 2 Nyx Des Titans Noires Et Feux
VP 3 Soledad Vom House Simba
VP 4 Drina Premium Selection

Puppy Class 6 – 9 months

VP 1 Horeya Vom Blasphemy
VP 2 Blackberry Von Vujanovic
VP 3 Coco Chanel
VP 4 Xiva Vom Hause Niveksue

Young Class 9 – 12

V 1 O ‘ Hara Vom House Simba
V 2 Nova From Royal Breed
V 3 Dasha Of Stjepanic House

Young Class 12 – 18

V 1 Victoria Vom Hause Edelstein – SilveCup Jugendsiegerin 2017
V 2 Bookie Of Umanity
V 3 M ‘ Celarevo Cerro De La Gloria
V 4 Dacota De Rottsafor

Intermedia Class 15 – 24

V 1 Darsi Earl Antonius – SilveCup Sieger 2017 & BOB
V 2 Candy Vom Burg Steinkopf
V 3 Bombita Of Umanity
V 4 Groovy From Royal Breed

Open Class

V 1 Alpha Domus Mas
V 2 Sissy Black Alussion
V 3 Hanuk Vom Acelum
V 4 Kiri Vom House Simba

Working Class

V 1 Ermosso Kanis Vlastelina
V 2 Maori Vom Hause Edelstein
V 3 Genesha Vom Agram Berg
V 4 Vanda Saetta Negri Rott

Champion Class

V 1 Hassi Iz Tverskoga Doma
V 2 Hera Of Royal Musketeers
V 3 Dila Vom Hause Edelstein
V 4 Baluna Master Fild

Veteran Class

V 1 Christina Can Simbolico