ARKS-KS-2017

ARKS KS 2017

Ečka, 16.04.2017.

judges: Aleksandar Gagić (ARKS),   Prof.Dr. Peter Friedrich (ADRK),   Gerard O`Shea (Sweden)

Males 3-6 months  (judge: Prof.Dr. Peter Friedrich)
VVN1 FLOCK HAUS AĆIMOVIĆ
VVN2 MARCUS CERRO DE LA GLORIA
VVN3TK`S JERONIMO
VVN4 PROSPEKTOR VON ERSTER BLICK
Males 6-9 months  (judge: Aleksandar Gagić)
VVN1 WASCO VON HAUSE MILŠPED
VVN2 SAILOR VON DER ALTEN FESTUNG
VVN3 KIPER VON HAUSE PIŠTA
VVN4 CRUZ VOM HAUSE EDELSTEIN
Males 9-12 months  (judge: Gerard O`Shea)
V1 KING SEATTA NEGRI ROTT – ARKS KlubJugendSieger 2017 & The Best Young Male from Serbian Breeding`17
V2 TK`S FLASH GORDON
V3 TK`S PLAYBOY
V4 NOBY FROM ROYAL BREED
Males 12-18 months  (judge: Aleksandar Gagić)
V1 MASSINGA CERRO DE LA GLORIA
V2 SUMO VON TONIS BERGER
V3 CODY VON DER MAXI ROTT
V4 PANTHER VOM WILDEN WESTEN
Males 15-24 months  (judge: Aleksandar Gagić)
V1 REMY VON HAUSE KIGEN
V2 TK`S NEW YORKER
V3 IVAN OF NICOLA`S LION
V4 CAYMAN SUNY DAY`S
Males OPEN class  (judge: Prof.Dr. Peter Friedrich)
V1 COOPER HAUS OF ROTTIES
V2 ROKI VON HAUSE KIGEN
V3 ENERGY BOMB HOUSE OF MANDIĆ
V4 DRAGO VOM KLIČEVO
Males WORKING class  (judge: Gerard O`Shea)
V1 KONG VOM QUERCUS WALD
V2 VICO VON DER MAXI ROTT
Males CHAMPION class  (judge: Prof.Dr. Peter Friedrich)
V1 JANKO OF SILVER FILD KG – ARKS KlubSieger 2017 & The Best Male from Serbian Breeding`17
V2 LENNOX VOM HAUSE EDELSTEIN
V3 ASHIRO FUTOGLINE
V4 JACKAL FROM ROYAL BREED
Females 3-6 months  (judge: Aleksandar Gagić)
VVN1 HOREYA VOM BLASPHEMY
VVN2 M`FORTUNA CERRO DE LA GLORIA
VVN3 TK`S JENNY JENNY
VVN4 DIONA OF UMANITY
Females 6-9 months  (judge: Gerard O`Shea)
VVN1 DASTY OF NICOLA`S LION
VVN2 WICKY VON HAUSE MILŠPED
VVN3 FANCY OD STANIMIROVIĆA
VVN4 TIARA OD DAMNJANOVIĆA
Females 9-12 months  (judge: Aleksandar Gagić)
V1 DASHA OF STJEPANIĆ HOUSE
V2 ASIA OF SILVER FILD KG
V3 VANESSA VOM HAUSE EDELSTEIN
V4 DALMA VON DER MAXI ROTT
Females 12-18 months  (judge: Prof.Dr. Peter Friedrich)
V1 JAMI OD ŽADA – ARKS KlubJugendSiegerin 2017 & The Best Young Female from Serbian Breeding`17
V2 CASIA VOM HAUSE DROBNY
V3 CANDY VOM BURG STEINKOPF
V4 CANDY VOM HAUSE DROBNY
Females 15-24 months  (judge: Prof.Dr. Peter Friedrich)
V1 GOLDY FROM ROYAL BREED
V2 BOCA JUNIOR OF UMANITY
V3 HEIKE EARL ANTONIUS
V4 TAMARA SUNY DAY`S
Females OPEN class  (judge: Gerard O`Shea)
V1 DARSI EARL ANTONIUS – The Best Female from Serbian Breeding`17
V2 ALPHA DOMUS MAS
V3 IRON LION RAMONA OF ROMAN LEGIONS
V4 VANA VON DER BLAUEN WELLE
Females WORKING class  (judge: Gerard O`Shea)
V1 ERMOSSO KANIS VLASTELINA – ARKS KlubSiegerin`17
V2 VANDA SAETTA NEGRI ROTT
V3 AIKA HAUS OF LAZIĆ
V4 GROOVY FROM ROYAL BREED
Females CHAMPION class  (judge: Aleksandar Gagić)
V1 HASSI IZ TVERSKOGO DOMA
V2 FILA VOM HAUSE MILAČIĆ
V3 SARA WIZARD MONTENEGRO ROTT
V4 HERA OF ROYAL MUSKETERRES